You are currently viewing Gdzie znajdzie zastosowanie tunel schładzający?

Gdzie znajdzie zastosowanie tunel schładzający?

Odpowiednie wyposażenie linii produkcyjnej jest sprawą priorytetową dla każdego właściciela. Sprzęty dobrane do profilu działalności pozwalają na szybką produkcję przy zachowaniu najwyższych walorów smakowych. Jednym z podstawowych sprzętów dla tego rodzaju fabryk jest tunel chłodniczy. Czym jest i gdzie znajduje zastosowanie?

Co to jest tunel chłodzący?

Tunel schładzający, to urządzenie chłodnicze będące elementem linii wytwórczej. Pozwala na szybkie schładzanie i tężenie polew i mas. Produkty spożywcze transportowane są na taśmie do komory, w której panuje odpowiednio niska temperatura. Zimne powietrze tłoczone jest za pomocą specjalistycznych nawiewnic i pozostaje w tunelu dzięki zastosowaniu wyjątkowo szczelnych zabezpieczeń. Mechanizm tunelu chłodniczego jest specjalnie odizolowany od komory chłodzącej, aby praca urządzenie nie podnosiła temperatury panującej wewnątrz komory.

Zastosowanie tuneli chłodzących

Tunele chłodzące są niezbędne wszędzie, gdzie konieczne jest szybkie tężenie produktów. Głównym zastosowaniem są linie produkcyjne wyrobów cukierniczych, ponieważ to właśnie w tym asortymencie stosuje się dużą ilość mas, polew i lukru. Są to wszelkie ciastka, ciasta, pierniki, podkłady do tortów pokryte konfiturą. Tunele chłodzące są również niezwykle przydatne do szybkiego schładzania, a następnie zamrażania lodów i wyrobów garmażeryjnych. Możliwe jest dostosowanie tunelu do znacznie większych i cięższych produktów, takich jak gotowe dania, np. kurczaki i hamburgery.

Zalety tuneli chłodzących

Główną zaletą tuneli chłodzących jest obniżenie kosztów produkcji. Produkty bardziej dostępne cenowo są ważnym elementem strategii marketingowej wielu przedsiębiorstw z branży gastronomicznej i cukierniczej. Właśnie dlatego zakłady o takim profilu najczęściej decydują się na umieszczenie tuneli chłodzących na każdej linii produkcyjnej, która wymaga tężenia mas lub mrożenia. Dodatkową korzyścią jest zminimalizowanie powierzchni potrzebnej do zainstalowania urządzeń chłodniczych.

Decydując się na zakup sprzętu gastronomicznego, warto udać się do profesjonalnego sklepu z wyposażeniem dla gastronomii. Polecamy naszą firmę, oferujemy niezawodne sprzęty, akcesoria i komis urządzeń gastronomicznych w Opolu.